İmkanlarımız

Akademi Kız Öğrenci Yurdu Antalya

1, 2 ve 4 KİŞİLİK FERAH ODALAR

Odalarımız, ferah, M.E.B standart ölçülerinin üzerinde, her öğrecimizin kendisine ait ortopedik yatak, gardrop ve çalışma masası olacak şekilde tasarlanmıştır.Mini buzdolabı ve su sebili mevcuttur.

ZENGİN KAHVALTI MENÜSÜ

Sabah kahvaltısı; tam donanımlı yemekhanemizde haftanın yedi günü açık büfe sunumla servis edilmektedir.Yurdumuzda konaklayan 2. öğrenim öğrencilerimiz için kahvaltı ve akşam yemeği saatleri esnek hale getirilmiştir.

4 - 5 ÇEŞİT AKŞAM YEMEĞİ

Akşam Yemeği deneyimli aşçılarımız tarafından hazırlanmaktadır.Bölgeden bölgeye değişen damak tadına göre en ideal lezzet, haftanın yedi günü öğrencilerimizin beğensine sunulmaktadır.Akşam yemeği sunumu 1. öğrenim ve 2. öğrenim öğrencilerimizin okul giriş ve çıkış saatlarine göre planlanmaktadır.

ÜNİVERSİTEYE YÜRÜME MESAFESİNDE

Akdeniz üniversitesi merkez kampüsüne yürüme mesafesindeyiz , yürüyerek 8-10 dk gibi bir süre içerisinde kampüse ulaşabilirsiniz.

ÜCRETSİZ ULAŞIM

Öğrencilerimiz üniversiteye ulaşım için ücretsiz servis imkanımızdan yararlanabilirler. İkinci öğretim öğrencilerimizin ders bitiş saatine kadar hizmet vermektedir.

ŞİFRELİ KABLOSUZ İNTERNET

Kablosuz internet ile derslerinizi internet üzerinden rahatlıkla çalışabilecek ödevlerinizi rahatlıkla yapabileceksiniz. Öğrenci yurtlarında öğrencilerin en çok karşılaşmış olduğu internet hız problemini profesyonel firewall modemler, accesspoint cihazlar ile minumuma indiriyoruz.Kişi başına anlık hız 4 mbit olup adil kullanım kotası bulunmamaktadır.

7/24 GÜVENLİK KAMERASI. GÖZÜNÜZ ARKADA KALMASIN

Öğrencilerimizin huzuru ve konforu kadar güvenliğini de önem arzetmektedir. Yurdumuzun güvenliği, bahçe girişinde bulunan güvenlik kameraları ve bina içerisinde görevli gündüz ve gece sorumluları tarafından sağlanmakta olup bunun yanında bina içerisinde ve dışarısında yer alan kamera sistemleri ile 24 saat boyunca kayıt altındadır.

ETÜD SALONU

Her ne kadar tüm odalarda çalışma masası bulunmasına rağmen öğrencilerimizin vize ve final haftalarında en uzun zamanlarını geçirdikleri alan etüt salonlarıdır.Yurdumuzda bilgisayar destekli etüt salonu mevcuttur.

SPOR SALONU GYM

Fıtness salonumuzda günlük egzersizlerinizi yapabileceğiniz ekipmanlar mevcuttur. Öğrencilerimiz ücretsiz ve istedikleri zaman spor salonumuzda spor yapabilirler.

ÇAMAŞIR YIKAMA & KURUTMA HİZMETİ

Çamaşır yıkama ve kurutma hizmetimizden makul fiyatlarla yararlanabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz zaman ütü odamızı kullanarak giysilerinizi ücretsiz ütüleyebilirsiniz.

ISITMA VE SOĞUTMA AMAÇLI KLİMA

Antalya il genelinde ortalama sıcaklığın ve nem oranın yüksek olmasından dolayı sadece ısınma sistemi değil tüm odalarımızda yazın soğutma amaçlı kışın ise ısıtma amaçlı kullanılmak üzere klimalar standart olarak bulunmaktadır.

KESİNTİSİZ SICAK SU

Yurdumuzda, 24 saat sıcak su imkanı ile her öğrencinin kullanımına uygun banyo ve WC bulunmaktadır.Yedek su deposu sistemimiz güneş enerjisi ve elektrik enerjisini desteklemetktedir.

TEMİZ ODALAR

Temizlik, önceliğimizdir. Kat, oda ve banyo wc temizlikleri yurdumuzun deneyimli kat temizlik personelleri tarafından düzenli olarak ücretsiz yapılmaktadır.

REVİR VE SAĞLIK HİZMETLERİ

Yurdumuzda konaklayan öğrencilerimizin olası sağlık sorunu yaşadıkları durumlarda faydalanabilecekleri ve ilk müdahalenin yapılabileceği sağlık odamız bulunmaktadır.

GENİŞ VE YEŞİL BAHÇE

Bahçemizde öğrencilerimizin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri kamelyamız mevcuttur. Dinlenme salonunda TV izleyip rahatça vakit geçirebilirsiniz.

SOSYAL AKTİVİTELER

Yurdumuzda bahar aylarında Antalya ve çevresinde bulunan yerlere günübirlik ücretsiz kültür turları düzenlenmektedir.