Sıkça Sorulan Sorular

Akademi Kız Öğrenci Yurdu Antalya

Antalya Akademi Kız Öğrenci Yurdu şeffaf sorgulanabilir ve eleştrilere açık yönetim ve öğrenci ilişkileri ekibine sahiptir.Bu bağlamda tüm ekibimizle birlikte sizler için hizmet vermekteyiz.Yurdumuz hakkında merak ettiğiniz sorularınız olursa personelimiz sizin için cevaplamaya hazır. Bize iletişim formundan ulaşabilirsiniz.Bunun yanında yurdumuz hakkında merak ettiğiniz başlıca soruları sizin için cevaplamaya çalıştık;

Evet Akademi Kız Öğrenci Yurdu Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir yurttur.Yurdumuz Antalya da hizmetinizdedir.Denetlemeleri periyodik olarak müfettişler tarafından yapılmaktır.Ayrıca yurdumuz yeni çıkarılan Özel öğrenci yurtları yönetmeliği standartlarına tamamıyle uygundur.

Yurdumuzun binası 2014-2015 öğretim döneminde deprem yönetmeliğine uygun bir şekilde inşa edilmiştir. Bunun yanında yangına karşı ; yangın merdiveni , yangın alarm-buton sistemleri, duman dedektörleri gibi fiziki tedbirler yönetmelik çerçevesinde uygulanmıştır.

Öğrencinin öğrenim durumu (1. öğretim veya 2. öğretim olup olmaması )

Fakültesi ve bölümünü mutlaka göz önünde bulundurup yerleşim planını hazırlıyoruz. Sınav haftaları fakülteler bazında benzerlik gösterdiği için uyum problemini en aza indirmeye çalışıyoruz.

Yurdumuzun çevresinde endüstriyel kuruluş ve fabrika binası bulunmamaktadır.